Politics

Son dakika | Başkan Erdoğan: Gençleri kucaklayan anlayış ile tuzakları birer birer bozduk!Son dakika haberleri… Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle düzenlenen İstiklal Türküleri Lansmanı ve Temsilci Gençler ile Milli Sporcuların Buluşma Programı’nda önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Başkan Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

Vatanımız için gözlerini kırpmadan canlarını ortaya koyan gazilerimizi, şehitlerimizi, kahramanlarımızı rahmet ile yad ediyorum. Samsun’da yakılan istiklal ateşi düşmanı İzmir’de denize döken, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal’den erine herkesi şükran ile yad ediyorum.

Hayallerinizden asla vazgeçmeyin. Şartların zorluğuna aldanmayın engellerden korkmayın. İmkanların kıtlığına teslim olmayın.

Tarihimizin her döneminde gençlerimizle ayağa kalktık, onlarla yürüdük onlarla kalktık.

“BİZ KURULAN TUZAKLARI BİRER BİRER BOZDUK”

Ülkemizde her dönemde gençlerimizi birbirine düşürecek oyunlar ortaya koyuldu. Gençleri kucaklayan anlayışla tuzakları birer birer bozduk.

Türkiye’nin en büyük kapalı salonunda sporcu gençlerimiz kazandıkları başarılar ile ülkemizin ve milletimizin gururu haline geldiler. Hedef Paris diyoruz. Az önce eskrimdeki şampiyonumuzu dinledik ve izledik şimdi artık Olimpiyat madalyası bekliyoruz.

“MÜJDELERİNİ BEKLİYORUZ”

Ayşe Çağırır boksta dünya şampiyonu oldu. Yarın akşam yine 4 kadın finalistimiz var. Müjdelerini bekliyoruz.

“ARTIK BİR TEKNOFEST GENÇLİĞİ YETİŞİYOR”

Artık bir Teknofest gençliği yetişiyor. Gençlerimiz kimi akademik alandaki, kimi mesleğinde, kimi diğer alanlardaki kabiliyetleri ile ülkemizin en büyük güç kaynağıdır. NFT üreten gençlerimizin ufuklarının genişliğini takdirle karşılıyoruz.

Nereye gidersem gideyim en büyük gücüm gençlerimizin yüzünde gördüğüm heyecan ve başarma azmidir.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close