Politics

Son dakika… 6 muhalefet lideri bir araya geldi. İşte yuvarlak masadaki konular…


6 partinin bir araya geleceği zirve öncesi oturma düzeni bir krize dönüşen toplantıya yuvarlak masa ile çözüm bulundu. Kılıçdaroğlu “Benim şahsi kanaatim; partiler alfabetik sıraya göre oturabilirler masada. Veya genel başkanların soyadı sırasına göre otururlar” ifadelerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu’nun daveti üzerine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel Tesisleri’nde çalışma yemeğinde bir araya geldi.

6 muhalefet lideri bir araya geldi. İşte yuvarlak masadaki konular...

CHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu, toplantıya makam araçlarıyla ayrı ayrı gelen genel başkanları ev sahibi olarak dışarıda karşıladı.

AK Partili Akbaşoğlu'dan 'iyileştirilmiş parlamenter sistem' çıkışı: Dağ fare doğuracakAK Partili Akbaşoğlu’dan “iyileştirilmiş parlamenter sistem” çıkışı: Dağ fare doğuracak

HDP'den Millet İttifakı'nın toplantısı öncesi rest: Bizi yok sayamazsınızHDP’den Millet İttifakı’nın toplantısı öncesi rest: Bizi yok sayamazsınız

KONU “GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM”

Çalışma yemeğinde 6 partinin katılımı ile gerçekleştirilen “güçlendirilmiş parlamenter sistem” çalışmasının son şeklinin ele alınacağı belirtildi.

6 muhalefet partisi CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve DEVA Partisi genel başkanları bir araya geldi

YEMEK SONRASI YAZILI AÇIKLAMA YAPILACAK

Yemekte, genel başkanların çalışmanın tek bir metin haline getirilmesi ve kamuoyuna açıklanması öncesi yol haritasını belirleyeceği öğrenildi. Yemek sonrası yazılı bir açıklama yapılması bekleniyor.

Toplantı, basına kapalı olarak gerçekleştiriliyor.

6 muhalefet lideri bir araya geldi

Partilerden toplantıya ilişkin ilk görüntüler de paylaşıldı. Kayıtlarda, genel başkanların ayakta fotoğraf verdikleri görülüyor.


KAYNAK: AASource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close