Politics

Öğretmenin Alkol Alıp Öğrencileri Taciz Ettiği İddiası


İstanbul’daki Özel Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi’nde müzik öğretmeninin 15 yaşındaki kız öğrencileri taciz ettiği öne sürüldü. İddiaya göre öğretmen, alkol alıp öğrencilerin tiyatro gösterisini izlemeye geldi. Burada sözlü ve fiziksel tacize başlayan Eren Akça isimli öğretmen, kız öğrencilere dokunmaya çalıştı. 

Cumhuriyet’in haberine göre, tacize uğrayan öğrencilerden birinin annesi, “Öğrencilerin karşılama görevlisi olarak yer aldığı tiyatro gösterisi vardı. Buradaki 10. sınıf öğrencilerinin bir kısmı balkon bölümünde bir kısmı ise alt katta bulunuyordu. İzleyici olarak oyuna katılan Eren Akça, alkollü olarak salona geldi. Öğrencilerin bir kısmını sözlü bir kısmını ise fiziksel taciz etti” iddiasında bulundu.

Anne, “Taciz etmeye aşağıdaki öğrencilerden başladı. Elinde bulunan alkol matarasından çocuklara içirmeye çalıştı. ‘Al rahatlarsın’ gibi sözler söyledi. Çocuklara ne kadar güzel olduklarını, onlardan ne kadar etkilendiğini, onları görünce dayanamadığını gibi ifadelerle sözlü tacizde bulundu. Birkaçını ise kollarından tutup kendine çekerek tacizde bulundu. Kiminin yanağına, kiminin ise dudağına dokunmaya çalıştı. Daha sonra elini kendi özel bölgesine götürerek onlarla konuşmayı sürdürüyor” ifadelerini kullandı.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close