Politics

İflas Edenlere Destek Olan Dernek İflas Ettiğini Açıkladı


Dört yıldan fazla süredir faaliyet gösteren derneğin pandemiden önce 2 bin olan üye sayısı, pandemide kapanmalar ile artan iflasların da eklenmesiyle 5 bini aşmıştı. 

Bağış kabul etmeyen ve üyelik aidatı olmayan dernek, kendilerine ulaşan iflas eden esnafa hukuk alanında ve iş bulmada destek oluyordu. 

Derneğe hizmet anlamında destek olunduğunu açıklayan Yıldız, bu destekçilerin de zamanla uzaklaştıklarını ve destek olmak için tek başına yetişemediğini belirterek, faaliyetlerin sürdürülemeyeceğini açıkladı. TİEMEDER Kurucu Başkanı Tuncer Yıldız, karara dair şu şekilde konuştu:

“Her gün telefonlarla boğuşa boğuşa, ‘Biz bununla uğraşamıyoruz’, ‘Derneğimizi kapatalım’ dedik. Çünkü bunun üzerinden gelebilecek maddi ve manevi güçte değiliz. Bu zamana kadar on binin üzerinde kişiye ulaştık. Üye olarak aldığımız insanlardan da para falan almıyoruz. Pandemiden sonra ayda 300-400 kişiye ulaşır hale geldik. Derneğimizin çalışanı olamadığı için telefonlar hep bana geliyor. Artık insanlara cevap veremez hale geldim.”Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close