Politics

FOX TV’den Selçuk Tepeli kararı


FOX TV Ana Haber sunucusu Selçuk Tepeli, çiftçilerle alakalı bir haberin ardından sinirlenerek önünde duran bardağa vurmuş, rejiye seslenerek “diğer habere geçin” demişti.

Bu gelişmenin ardından Tepeli’nin kanaldan kovulduğu söylentileri sosyal medyada dolaşmaya başladı.

Selçuk Tepeli canlı yayında bardak fırlattıSelçuk Tepeli canlı yayında bardak fırlattı

Konuyla alakalı hem ODA TV’ye hem de T24’e açıklama yapan FOX TV yöneticileri; Selçuk Tepeli’nin kovulduğu iddialarını yalandı.

Yetkililer; Tepeli’nin görevine devam ettiğini belirtti.

SELÇUK TEPELİ KİMDİR?

1974 yılında İstanbul’da doğan Selçuk Tepeli, Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Selçuk Tepeli, IEP Rennes’de Avrupa Birliği Avrupa’da Sınırlar ve Kamu Hareketleri üzerine mastırını yaptı.

SELÇUK TEPELİ NERELERDE ÇALIŞTI?

Medya sektöründe Aktüel ve Newsweek Türkiye dergisi yayın yönetmenliğini yapan Selçuk Tepeli, Habertürk yayın danışmanlığı, Gazete Habertürk Hafta Sonu ekleri genel yayın yönetmeni görevlerini yürüttü.

Habertürk TV’de Ceyda Karan’la birlikte “Eksen” adlı programı yapan Selçuk Tepeli, Fatih Altaylı’nın görevi bırakmasından sonra Habertürk gazetesinin genel yayın yönetmenliğini yaptı.

Temmuz 2018’de Habertürk gazetesi kapandıktan sonra da bir süre Habertürk TV genel yayın yönetmenliği görevini bıraktı. Birkaç ay önce bu görevi de bırakan Selçuk Tepeli, Habertürk TV’de “Gün Başlıyor” programında sunucu-yorumcu olarak görev yaptı.

Habertürk bünyesinden istifa eden Selçuk Tepeli, Fatih Portakal’ın Eylül 2020’de FOX TV’den ayrılmasından sonra, FOX TV Ana Haber Bülteni’ni sunmaya başladı.


KAYNAK: HABER7

Erkan Talu
Haber7.com – Dış Haberler Sorumlu Editörü

Haber 7 - Erkan TaluSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close