Politics

Altın fiyatlarında ambargo etkisi | Altın Haberleri


Altın fiyatlarında ambargo etkisi | Altın Haberleri

Altının ons fiyatı ABD’nin Rusya’ya yönelik yeni yaptırımları açıklamasının ardından sert yükseldi. Altının gram fiyatı da değer kazancında hareket ediyor.

Ons altın fiyatları, İngiltere ve ABD’nin Rusya’dan petrol ürünleri ithalatıyla ilgili aldığı kritik kararlar sonrası hızlı yükseldi. Londra Yönetim, Rus petrol ürünleri ithalatını yıl sonuna kadar kademeli olarak bitireceğini duyururken; ABD Başkanı Biden ise Rusya’dan petrol ve doğalgaz ithalatını yasaklandığını açıkladı. Ons altın dün kritik açıklamalar sonrası 2070 dolara kadar sert bir yükseliş yaşarken; bugünkü işlemlerde en yüksek 2059 dolar seviyesini gördü. Altının ons fiyatı gün içerisinde en düşük 2035 doları görürken; şu dakikalarda ise yüzde 0,36 oranında değer kaybıyla 2044 dolardan işlem görüyor.

Ons altın, 7 Ağustos 2020 tarihinde 2075 dolara kadar yükselerek tarihi rekorunu kırmıştı.

ALTIN FİYATLARINDAKİ ANLIK DURUM İÇİN TIKLAYIN…

GRAM ALTIN YÜKSELİŞTE

Gram altının fiyatı, dolar kurunda yaşanan yükselişin etkisiyle değer kazancında hareket ederken; gün içerisinde en yüksek 964,26 lira seviyesini, en düşük ise 949,39 lira seviyesini gördü. Gram altın, saat 11:19 itibarıyla yüzde 0.93 oranında yükselişle 962,82 lira seviyesinde bulunuyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1542 lira, Cumhuriyet altını da 6 bin 343 liradan işlem görüyor.

Gram altın fiyatları, dün Türkiye piyasalarının kapanış saatinde 954 lira seviyesinde hareket ederken; yeni güne 956 lira seviyeden başladı.
EtiketlerSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close